Av. Dr. Bora Gemicioğlu

Av. Dr. Bora Gemicioğlu

Av. Dr. Bora Gemicioğlu

Yönetici Ortak

Galatasaray Lisesi’nden ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2006 yılında Londra Essex Üniversitesi’nde L.L.M. programını tamamlamıştır. Dr. Gemicioğlu 2022 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Özel Hukuk Ana Bilim Dalında “Adi Ortaklıkta Yönetim ve Temsil” başlıklı tezini tamamlayarak Doktora ünvanına hak kazanmıştır. 

Dr. Bora Gemicioğlu, uzmanlık alanları olan Şirketler ve Ticaret Hukuku, Şirket Birleşme ve Devralmaları, Yerli ve Yabancı Yatırım Sözleşmeleri alanlarında yerli ve yabancı müvekkil portföyüne danışmanlık ve dava hizmeti sunmakta, ticari hayata ilişkin sözleşmelerin hazırlanması ve müzakeresinde, hisse alım sözleşmeleri, şirket kuruluşu ve tasfiye süreçlerinde, temsil edilen müvekkillerin hukuki sorunlarına ilişkin uyuşmazlık çözümlerinde faaliyet göstermektedir. Ayrıca E-Ticaret ve Bilişim Hukuku konularında geniş bilgi ve tecrübeye sahiptir.

Dr. Bora Gemicioğlu İngilizce ve Fransızca bilmekte ve halen İstanbul Barosu’na kayıtlı bulunmaktadır.

Doktora Tezi

Yönetici Ortağımız Av. Dr. Bora Gemicioğlu’nun doktora tezine buradan ulaşabilirsiniz.

Yayınlarımız

Hızla değişen ihtiyaçların ötesine geçen öncü ve yenilikçi hukuki hizmetler çerçevemiz aracılığıyla tam entegre dijital dönüşümün hukuki çözümünü sunuyoruz.

01

Adi Ortaklıkta Yönetim ve Temsil

02

KVKK Mevzuatı Uluslararası Düzenlemeler ve İçtihatlar

03

Son Değişiklikleri İşlenmiş Telekomünikasyon Hukuku Mevzuatı

Videolar

Gemicioğlu Hukuk Bürosu YouTube kanalına üye olarak güncel videolara erişebilirsiniz.